Zapamiętaj Zaloguj
Chirurdzy pracowali bez umów o pracę?
Avatar artykułu Chirurdzy pracowali bez umów o pracę?
Marcin Kapski Autor: Marcin Kapski
Opublikowano: 2011.05.18
  Od 1 maja w Namysłowskim Centrum Zdrowia miały obowiązywać nowe kontrakty dla lekarzy. Według nowych przepisów rozpisano przetarg i chirurdzy z tego szpitala złożyli swoje oferty. Wszyscy zostali wybrani, ale dopiero w poniedziałek (16.05) miały zostać podpisane z nimi umowy. Czy to oznacza, że przez ostatnie 2 tygodnie pracowali nielegalnie?

– W poniedziałek (16.05) przygotowaliśmy już dokumenty do podpisania. Był to pierwszy przetarg na usługi typu lekarskiego i panowie, którzy wystartowali, mieli trudności z dostarczeniem dokumentów. Donieśli je w pełnym komplecie dopiero w piątek (13.05) – wyjaśnia Piotr Rogalski, prezes Namysłowskiego Centrum Zdrowia.

Chirurdzy z kolei tłumaczą, że wina nie leży po ich stronie. – Znamy się nie od dziś, więc nawet jeśli ktoś musiałby uzupełnić dokumentację, mógłby to zrobić mając już umowę – tak sprawę komentuje jeden z lekarzy, który od lat współpracuje z Rogalskim.

Problemem dla szpitala może być to, że w tym okresie zmarła jedna z pacjentek, którą operowali lekarze bez umowy. – Sprawa trafiła do prokuratury, ale badana jest pod kątem błędu lekarskiego. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki, która operowana była w namysłowskim szpitalu. Jej zgon nastąpił w szpitalu w Opolu. Zabezpieczono w tej sprawie dokumentację medyczną oraz zlecono sekcję zwłok – tłumaczy prokurator Anita Dąbrowa-Derda.

Jak informują inspektorzy z opolskiego PIP-u, umowa ustna może być w tym momencie wiążąca, jednak każdy przypadek kontraktu lekarskiego musi być analizowany osobno.

źr. Radio Opole


Zobacz także:

Mammograf pewnie trzeba będzie sprzedać
Autor: Marcin Kapski
Marcin Kapski
Data artykułu: 2011.10.22
2011.10.22

Szpital w Oleśnie rezygnuje z profilaktyki badań mammograficznych, a zakupione urządzenie będzie sprzedane. Zainteresowanie badaniami było na tyle małe, że...


Polecamy

Bagażniki Autoboxy Łańcuchy Pogotowie Komputerowe Wrocław Biuro Rachunkowe Kielce Biuro rachunkowe Kielce Biuro Rachunkowe Kielce Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła