Zapamiętaj Zaloguj
Dyrektor szpitala odpowie za molestowanie
Dyrektor szpitala odpowie za molestowanie
boe Autor: boe
Opublikowano: 2008.07.02
  43-letni Edward P., były dyrektor Szpitala Psychiatrycznego w Radecznicy (Lubelskie), odpowie za molestowanie pięciu kobiet i zmuszanie jednej z nich do obcowania płciowego.
Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Zamościu. W sumie byłemu dyrektorowi postawiono 11 zarzutów - poinformował szef Prokuratury Rejonowej Artur Kubik.

Do przestępstw miało dojść w latach 2005-2007. Edward P. - jak informują śledczy - dopuścił się w tym czasie molestowania czterech kobiet, starających się o pracę w placówce. W zamian za umowę składał im niemoralne propozycje. Sprawa o molestowanie wyszła na jaw we wrześniu 2007 roku. 23- letnia pielęgniarka zeznała wówczas, że Edward P. zmusił ją przemocą do odbycia z nią stosunku seksualnego w zamian za przedłużenie umowy o pracę - dodał Kubik.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Zastosowano wobec niego 4 tys. zł poręczenia majątkowego, ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych kobiet.

Edward P. został zwolniony z pracy. Za molestowanie kobiet w miejscu pracy i wykorzystywanie stanowiska grozi mu do 10 lat wiezienia.

źr. PAP/Onet.pl


Zobacz także:

Szpital przy Staszica zapłaci milion za błąd lekarski
Autor: sidel91
sidel91
Data artykułu: 2012.01.25
2012.01.25

- To było pięć długich lat ciągłego rozdrapywania ran, stresu, bólu i łez. Skończyło się. Nareszcie... - mówi Katarzyna Łukasiewicz,...

Protest pracowników szpitala w Kraśniku
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2011.05.17
2011.05.17

Pracownicy szpitala w Kraśniku manifestowali we wtorek przeciwko planom obniżenia ich płac. Według dyrekcji placówki tylko zmniejszenie wynagrodzeń pozwoli zbilansować...


Polecamy

Praca fotografia kolejowa poradnia łódź www.hairlab.pl/pl/metody/alternatyw usd Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła