Zapamiętaj Zaloguj
Dyrektor szpitala w Krośnie odwołany. Za rosnące długi.
Dyrektor szpitala w Krośnie odwołany. Za rosnące długi.
sidel91 Autor: sidel91
Opublikowano: 2011.10.22
  Dyrektor Mirosław Leśniewski stracił posadę bo zarząd województwa podkarpackiego był niezadowolony z jego pracy.
Decyzja o natychmiastowym zwolnieniu dyrektora Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie zapadła w czasie wtorkowego posiedzenia zarządu.


Zarząd chciał zwolnić dyrektora już w sierpniu. Rada społeczna szpitala nie wydała jednak opinii w tej sprawie. - Głównym powodem jest sytuacja finansowa szpitala. W tej chwili ma 9 mln zł na minusie, do końca roku strata może być większa. Dynamika zadłużenia w krośnieńskim szpitalu jest największa wśród wszystkich placówek podległych samorządowi - mówi Sławomir Miklicz, odpowiedzialny za służbę zdrowia w zarządzie województwa. Miklicz przypomina, że do wzrostu straty przyczyniło się podpisane w sierpniu porozumienie o podwyżce dla wszystkich pracowników. - Płace stanowią największą część wydatków szpitala. Podpisanie porozumienia rozbudziło oczekiwania pozostałych grup zawodowych. Odpowiedzialność za podjęcie decyzji o podwyżkach ponosi dyrektor. Ta podwyżka płac będzie kosztowała szpital około 3,5 mln zł rocznie - dodaje Miklicz. Dyrektora Leśniewskiego nie obronił plan restrukturyzacji szpitala, który przedstawił zarządowi. - Chcieliśmy odzyskać płynność finansową. W planach było m.in. pozbycie się pralni, reorganizacja transportu, obniżenie kosztów leków. W tej chwili uruchomiony u nas oddział gastroenterologiczny jest częścią oddziału wewnętrznego. Ale w przyszłym roku powinien mieć już samodzielny kontrakt z NFZ-etem, jest to obecnie najlepiej wyposażony oddział w województwie - mówi Mirosław Leśniewski. Dyrektor stwierdza, że sytuacja szpitala byłaby zupełnie inna, gdyby NFZ płacił za nadwykonania.

Nowy dyrektor zostanie wybrany w konkursie. Do czasu jego rozstrzygnięcia szpitalem będzie kierować Małgorzata Tymcio, dotychczasowa zastępczyni dyrektora naczelnego.

źr. rzeszow.gazeta.pl


Zobacz także:

Nadajnik sieci komórkowej na dachu szpitala
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2009.01.14
2009.01.14

Mieleckie starostwo zdecydowało o zamontowaniu stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej na dachu Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego. Decyzja powiatu wywołuje falę...


Polecamy

fotografia kolejowa public relations Księgi rachunkowe Kielce polonia forum Category5 Technology TV Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła