Zapamiętaj Zaloguj
Jak publikować
Jak publikować

  
Przedstawiamy parę prostych zasad jakimi należy się kierować podczas publikowania tekstów na łamach portalu doSzpitala.pl.

Po pierwsze należy pamiętać o obowiązującym prawie w Polsce. Odradzamy wszystkim użytkownikom, pisanie komentarzy czy artykułów pod wpływem wzburzenia czy emocji. Rozumiemy iż czasem jest to trudne, jednakże należy brać pod uwagę jeden fakt: nerwy nie są dobrym doradcą.

Nie spieszmy się, rozważmy każdy wers i słowo. Opinia czy artykuł powinien zawierać jak najwięcej faktów, rzeczowo i konkretnie opisywać przedstawiane zdarzenie lub sytuację. Nie feruj wyroków przedwcześnie, nie oskarżaj i nie pomawiaj, gdyż to może Ci tylko zaszkodzić.

Nie używaj wulgaryzmów, nie upubliczniaj danych osobowych oraz nazwisk osób o których piszesz. Możesz w ten sposób naruszyć dobra osobiste lub dobre imię osób które sobie tego nie życzą. Pamiętaj, że internet to miliony ludzi, których intencji nie możesz przewidzieć, a informacje które publikujesz mogą im posłużyć do różnych celów, w tym tych niezgodnych z Prawem.

Pamiętaj też, że żyjemy w Państwie Prawa, niezależnie od Twoich poglądów na ten tamat. Działaj w myśl starej rzymskiej maksymy: nieznajmość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania.

Jeśli zdecydujesz się na prowadzenie medycznego bloga, starannie dobieraj słuchaczy i gości. Eliminuj takie komentarze, których treść może narazić Ciebie na nieprzyjemności. Tak dobieraj tematyke i treści aby tworzyły one wspólną, dobrze przemyślaną i skonstruowaną całość.

I podstawowa zasada: w internecie NIE JESTEŚ ANONIMOWY. Każdy twój ruch, jest monitorowany i zapisywany w logach, od operatorów teleinformatycznych począwszy, po automatyczne skrypty portali takich ten, skończywszy. Jeśli ktoś będzie chciał Cię zidentyfikować, może to zrobić bardzo szybko, niezależnie jak bardzo będziesz się starał, drogi użytkowniku, aby ślad po własnych działaniach zatrzeć.

Jako administracja serwisu doSzpitala.pl wierzymy iż powyższe wskazówki weźmiesz sobie do serca, a Twoja aktywność jako użytkownika portalu, będzie wspomoagać budowanie dojrzałej społeczności tego miejsca.

Redakcja doSzpitala.pl

Polecamy

Bagażniki Autoboxy Łańcuchy Biuro Rachunkowe Kielce Nauka francuskiego Auto do Ślubu Gry Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła