Zapamiętaj Zaloguj
Mammograf pewnie trzeba będzie sprzedać
Avatar artykułu Mammograf pewnie trzeba będzie sprzedać
Marcin Kapski Autor: Marcin Kapski
Opublikowano: 2011.10.22
  Szpital w Oleśnie rezygnuje z profilaktyki badań mammograficznych, a zakupione urządzenie będzie sprzedane. Zainteresowanie badaniami było na tyle małe, że w konsekwencji nie uzyskano kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

- W chwili, kiedy walczymy o to, aby szpital nie przynosił strat, nie możemy sobie pozwolić na zatrudnianie personelu do obsługi badań, których nikt nie chce, czy na to, by urządzenie stało bezużyteczne - wyjaśnia starosta oleski Jan Kus. - Tych badań w ciągu danego roku kalendarzowego musi być sporo, musimy też mieć specjalistów. Nie spełniamy tych warunków, a więc nie mamy kontraktu. Pomysł dyrekcji naszego szpitala jest taki, aby odsprzedać ten aparat - tłumaczy Kus.

Choć badania są darmowe, zainteresowanie nimi kobiet jest niewielkie. Nie przekonują argumenty, że mammografia obok badania USG jest jedyną szansą na wczesne wykrycie zmian chorobowych, rozpoczęcie leczenia i często uniknięcie chemioterapii, naświetlań, operacji z powodu chorób nowotworowych.

źr. www.radio.opole.pl


Zobacz także:

Chirurdzy pracowali bez umów o pracę?
Autor: Marcin Kapski
Marcin Kapski
Data artykułu: 2011.05.18
2011.05.18

Od 1 maja w Namysłowskim Centrum Zdrowia miały obowiązywać nowe kontrakty dla lekarzy. Według nowych przepisów rozpisano przetarg i chirurdzy...


Polecamy

okna pcv kraków Poroso wygłuszanie Biuro rachunkowe Kielce Usługi księgowe Kielce encyklopedia Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła