Zapamiętaj Zaloguj
Zmiany w suwalskim szpitalu. Zwolnienia są konieczne
Avatar artykułu Zmiany w suwalskim szpitalu. Zwolnienia są konieczne
bolo82 Autor: bolo82
Opublikowano: 2011.05.10
  Nareszcie coś zaczęło się dziać w suwalskim szpitalu. Zaczęło się od zwolnień, ale są też pomysły na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Czy nowy dyrektor wyprowadzi zadłużony szpital na prostą?

Dwa miesiące po objęciu stanowiska Adam Szałanda, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Suwałkach zmniejszył kadrę dyrektorską, kierowniczą i administracyjną.

- Koszty osobowe są naprawdę ogromne. Musiałem od czegoś zacząć i to wydawało mi się najbardziej rozsądne. Do tej pory zlikwidowałem już 30 stanowisk pracy. Starałem się, aby to było możliwie bezboleśnie, ale wiadomo, jak to jest - mówi Szałanda. - Teraz czeka mnie analiza zatrudnienia białego personelu, ale tam nie przewiduję drastycznych zwolnień.

Zarząd województwa zaakceptował nową strukturę organizacyjną placówki. Dodatkowo w szpitalu ograniczono wydatki na niektóre inwestycje, a dyrektor planuje nowe oddziały lub pododdziały, dzięki którym można byłoby zdobyć dodatkowe pieniądze od Narodowego Funduszu Zdrowia.

Szpital w Suwałkach ma 50 milionów złotych długu, z czego 20 milionów to zobowiązania wymagalne. Ubiegły rok zamknął stratą ponad 11 mln zł.

Jednym z pomysłów na dodatkowe pieniądze jest wydzierżawienie rezonansu magnetycznego.

- Zgłosiło się do nas pięciu oferentów, którzy chcą zainstalować w Suwałkach takie urządzenie. Rezonans to niezwykle kosztowna maszyna, na zakup której suwalskiego szpitala nie stać - mówi Szałanda. - Jedyna szansa, to zewnętrzna firma, która zainstaluje własny rezonans i będzie badać miejscowych pacjentów.

Dzięki temu chorzy nie będą musieli jeździć do Białegostoku. Dyrektor liczy, że urządzenie uda się sprowadzić do końca tego roku.

- Swój będziemy mieć na pewno tomograf. Jesteśmy w trakcie przygotowywania specyfiki przetargowej - mówi dyrektor.

Pieniądze na zakup urządzenia przekazały szpitalowi władze Suwałk i Urząd Marszałkowski. Nowy tomograf ma pojawić się za kilka miesięcy.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok


Zobacz także:

Dyrektor szpitala i 2 lekarki wyłudzili ponad 400 tys. zł
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2008.07.30
2008.07.30

Z powodu choroby jednej z oskarżonych przed Sądem Okręgowym w Białymstoku nie rozpoczął się proces w sprawie testowania leków w...

100 tys. zł odszkodowania od szpitala i renta za odmowę badań prenatalnych
Autor: dorota
dorota
Data artykułu: 2008.07.07
2008.07.07

Białostocki sąd apelacyjny, jako sąd II instancji, wydał dziś wyrok w procesie za odmowę badań prenatalnych i zasądził małżeństwu z...


Polecamy

fotograf earn money online Gwarancja Kia
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła