Zapamiętaj Zaloguj
Dlaczego taki portal ?
Dlaczego taki portal ?

  


Świadomość - Idąc do sklepu z zamiarem zakupu niezbędnego Ci produktu, twój wybór pada przeważnie na przedmiot lub usługę o wadach której zostajesz poinformowany, o zaletach której wiesz wcześniej - wybór podejmujesz świadomie. W zawieraniu umów handlowych, np. przy kasie supermarketu podczas piątkowych zakupów, obowiązują Prawa konsumenckie których założenia dosyć łatwo wyegzekwować od firmy która usługę lub produkt sprzedaje. Na zakupiony towar otrzymujesz gwarancję, warunki której są ogólnodostępne, a całość transakcji nadzoruje niejako, szereg zapisów prawnych chroniących konsumenta. Świadomość że usługa medyczna jest taką samą usługą jak inne usługi na komercyjnym rynku, a w szczególności fakt iż za jej wykonanie usługodawca otrzymuje konkretne środki, pozwala na spojrzenie na cały rynek usług medycznych w nieco inny sposób. Tworząc portal doSzpitala.pl chcemy zachęcić internautów do otwartej dyskusji o rynku usług medycznych w Polsce. Wymiana poglądów to pierwszy krok ku zdobyciu świadomości.
Wolność słowa - piekne słowo, jednakże nie do końca tak oczywiste jakby się mogło wydawać. Możesz napisać swoją opinię na dowolny temat, w ramach obowiązującego prawa, możesz krytykować ale nie pomawiać, możesz opiniować ale nie naruszać dóbr osobistych i dobrego imienia innego obywatela czy instytucji. Tak, tak, wolność słowa jest na tyle "wolna" na ile znasz prawo obowiązujące w naszym kraju, a ono nie należy do przejrzystych i prostych w interpretacji. Istnieje jednak wiele for internetowych, w tym takich które pozwalają na dodawanie opinii na temat produktów czy usług. Dlaczego możesz ocenić sklep czy produkt ? Dlaczego opiniowane podmioty nie zasypują pozwami cywilnymi internautów, którzy się na taki sposób wyrażania swoich odczuć zdecydowali? Bo reakcja firmy czy instytucji na opinię zależy od niej samej. Niektórych motywuje do podnoszenia jakości usług i produktów, lub jeśli opinia jest pozytywna utwierdza w przekonaniu iż oferowany produkt lub usługa stoją na najwyższym poziomie. Rzeczywisty obraz firmy w oczach własnych klientów, to informacja którą każdy przedsiębiorca chce zdobyć. Informacja która tworzy konkurencję.Wolnośc wyboru- kupując, wybierasz. Wybierając masz pełną świadomość tego co robisz. Decydując się wyciągasz portfel i płacisz, za określony towar lub usługę. Pośród miliona produktów wybierasz ten który spełni twoje oczekiwania. W dokonaniu wyboru niezbędna jest konkurencja, dzięki której wiesz, że nie jesteś skazany na jeden sklep czy firmę usługową. W medycynie są przypadki w których pacjent nie może podjąć decyzji, bo albo nie posiada odpowiedniej wiedzy, albo nie ma już czasu. W większości przypadków jednak, to pacjent może dokonać wyboru, czy to szpitala, czy lekarza czy choćby sposobu leczenia. Portal doSzpitala.pl to platforma dyskusji, powstała z wolności wyboru.Pomocna dłoń - Jeśli udało Ci sie wygrać z chorobą i chcesz podzielić sie swoimi doświadczeniami w tej kwestii, skorzystaj z naszego portalu. Może ktoś weźmie pod uwagę twoje sugestie i opinie, może i jemu uda się przezwyciężyć problemy. Wymiana doświadczeń, to podstawowy cel stworzenia platformy dyskusji doSzpitala.pl. Bez wymiany doświadczeń, dzielenia się własnymi spostrzeżeniami czy opiniami, powyższe założenia takie jak świadomość, wolność słowa czy wyboru, nie mają sensu. Zapraszamy do aktywnego udziału w społeczności portalu. Dodawaj artykuły, opinie, załóż medycznego bloga, napisz na forum.
Dzielmy się wrażeniami, opiniami, sugestiami. Usługa medyczna ma wiele cech, które świadczą iż jest to taka sama usługa jak każda inna. Jest usługodawca i jest usługobiorca, a w tle jest płatnik, nasz narodowy ubezpieczyciel. Zdajmy sobie z tego sprawę, żyjmy świadomie, w świecie wolności słowa i wolnego wyboru. Pomagajmy sobie nawzajem.


Redakcja doSzpitala.pl


Polecamy

© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła