Zapamiętaj Zaloguj
Dyrektor szpitala zwolniła lekarzy, prezydent zwolnił ją.
Dyrektor szpitala zwolniła lekarzy, prezydent zwolnił ją.
boe Autor: boe
Opublikowano: 2008.10.08
  Po pięciu tygodniach urzędowania prezydent Mysłowic odwołał Mirellę Mac z funkcji dyrektora Szpitala nr 2 w tym mieście. Jej następcą będzie chirurg, którego kilka dni wcześniej Mac zwolniła za... mobbing - podaje Dziennik Zachodni.

Prezydent Grzegorz Osyra odwołał Mac wczoraj (25 sierpnia) tuż przed godz. 15. Stosowny dokument w asyście dwóch urzędników wręczył jej wiceprezydent Edmund Sawicki.

Odwołanie sporządzono bez uzasadnienia. Grzegorz Osyra nie chciał wypowiadać się na ten temat. - Dyrektora zatrudnia się na zasadzie powołania i odwołania. Podanie przyczyny nawet nie jest wskazane - uważa Osyra. - W ciągu kilku dni wydamy oświadczenie w tej sprawie - dodaje.Mirella Mac kierowała mysłowicką "dwójką" od 22 lipca. W rozmowie z PDZ mówi, że żałuje, że odwołano ją w trudnym dla szpitala czasie, po zalaniu przez nawałnicę, gdy starała się przywrócić normalność. - Domyślam się, że odwołano mnie za naruszenie funkcjonującego od lat układu, który doprowadził ten szpital na skraj bankructwa - twierdzi Mac.

- Bez względu na reakcję personelu, który chciał występować w mojej obronie, dla mnie możliwości współpracy się skończyły. Nie znalazłam w tym mieście partnerów do zarządzania szpitalem. Wszystkie zapewnienia Osyry o wolnej ręce w wyciągnięciu tego szpitala na prostą okazały się nic nie warte - dodaje.

O tym, że Osyra chce się pozbyć Mac, tak szybko jak ją zatrudnił, w mieście mówiło się od kilkunastu dni. Wczoraj w tej sprawie pojechało do niego delegacja lekarzy. Medyków zirytowały decyzje podjęte przez dyrektorkę w ciągu ostatnich dni. W niedzielę wieczorem swoją rezygnację złożył wicedyrektor Paweł Lorek. Później zwolniony został dr Wiesław Jurkowski, lider Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w tej lecznicy. Jak mówi dlatego, że w tym dniu spotkał się z Lorkiem. Rozmawiali o tym, że związkowcy chcą spotkać się z prezydentem w sprawie dyrektorki. Chcieli bronić ordynatora oddziału wewnętrznego stracił stanowisko tuż po tym jak nawałnica zalała sale i zniszczyła sprzęt. - Wystąpiliśmy w jego obronie. Poza tym jej działania rozmijały się z deklaracjami - tłumaczy Jurkowski.

Niedługo po nim z pracą pożegnał się dr Piotr Drenda, wcześniej ordynator oddziału chirurgii, a przez kilka dni również zastępca Mac. - Został zwolniony za słabe zdolności organizacyjne i mobbing - wyjaśnia Mac. Według niej Jurkowski został zwolniony również z powodu zalanej pracowni oraz braku kwalifikacji do kierowania pracownią RTG.

Piotr Drenda uważa postawione przez Mac zarzuty za nieprawdziwe. Wszyscy zwolnieni przez Mac mieli skierować pozwy do sądu. Była dyrektorka zapowiedziała, że również tak uczyni.

Nowy dyrektor dzisiaj rozpoczyna urzędowanie - Muszę przyjrzeć się wszystkim decyzjom i ustosunkować się do nich, choć to nie ja je podjąłem - mówi Piotr Drenda.

źr. Polska Dziennik Zachodni


Zobacz także:

Milion więcej dla szpitala w Raciborzu
Autor: sidel91
sidel91
Data artykułu: 2012.01.24
2012.01.24

Raciborski szpital wynegocjował wyższy od ubiegłorocznego kontrakt w Narodowym Funduszu Zdrowia. W blisko 35-milionowej puli przybędzie 1,3 miliona złotych. Dyrekcji...

Reorganizacja w zawierciańskim szpitalu
Autor: bolo82
bolo82
Data artykułu: 2011.05.17
2011.05.17

Wszystko wskazuje na to, że oddział otolaryngologiczny w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu zostanie zamknięty, poinformował Radio Katowice dyrektor lecznicy, Przemysław...

intensywna terapia
Autor: daniel1984
daniel1984
Data artykułu: 2010.06.26
2010.06.26

witam.pisze to aby chociaż w jakimś stopniu ustrzec pacjentów przed tym szpitalem a raczej potocznie zwaną "umieralnią"wiec tak: w poniedziałek...

Mobbing w Rybnickim Szpitalu
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2009.10.16
2009.10.16

Ordynator: "Co ten skur... tutaj robi? Ja sobie życzę, żeby go wyp...". Dyrektor: "Nic się Boguś nie bój, przetrzymamy go...

Dostęp do usług medyczynych
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2009.09.30
2009.09.30

Krótka historia pacjenta, który nie pozostał obojętny wobec "darmowej służby zdrowia": W lipcu b.r. udałem się do specjalisty Laryngolog, celem...


Polecamy

© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła