Zapamiętaj Zaloguj
Pijany lekarz ginekolog wkłuł się w główkę dziecka.
Avatar artykułu Pijany lekarz ginekolog wkłuł się w główkę dziecka.
boe Autor: boe
Opublikowano: 2012.07.09
  - Pijany lekarz ginekolog odbierając poród zamiast przekłuć pęcherz płodowy wkłuł się w główkę dziecka. Wypadek miał miejsce w szpitalu w Żarach. Prokuratura wszczęła śledztwo - poinformował Wirtualną Polskę prok. Jacek Buśko z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Dziecko leży na oddziale noworodkowym w Zielonej Górze. Jego stan jest stabilny.

Poród przyjmował Andrzej K., doświadczony ginekolog-położnik. By przyśpieszyć poród, nakłuł pęcherz płodowy. Ale przekłuł nie tylko powłokę, ale także główkę dziecka. Prokuratura prowadzi w tej chwili przesłuchania świadków, z postawieniem zarzutu czeka na opinie biegłych. Lekarzowi może grozić od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

- Lekarz był nietrzeźwy - potwierdza Buśko. Prokuraturę powiadomił ojciec dziecka. - Wyczuł od lekarza alkohol. Na stronie internetowej znalazł numer do prokuratora dyżurnego - mówił Prokurator Jacek Buśko. Lekarza przebadali policjanci. - Miał 2 promile alkoholu we krwi. Wszczęliśmy śledztwo - dodał.

Prokuratura powiadomiła Okręgową Izbę Lekarską o zachowaniu lekarza z Żar.

źr. wp.pl


Zobacz także:

Zmiany w Lubuskich Szpitalach ?
Autor: boe
boe
Data artykułu: 2009.01.19
2009.01.19

Nowym wicewojewodą został Jan Świrepo (PSL). Zajmie się nadzorem nad służbą zdrowia, rolnictwem i ochroną środowiska. Z marszu będzie miał...


Polecamy

© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła