Zapamiętaj Zaloguj
Szpital Powiatowy w Białogardzie

Szpital Powiatowy w Białogardzie

ul. Chopina 29 (Szpital po JAR)
78-200 Białogard
Sekretariat
tel.: + 48 (094) 312 02 66
fax.: +48 (094) 312 02 79
www.szpitalbialogard.pl
Średnia ocena:
2.77

Polecany:
Nie wiem

powiat: białogardzki

Dodaj szpital w tym powiecie

Forum szpitalne  
 » Strona szpitala » forum szpitala » wątek: Przymus szczepień i nie tylko..
Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 11:25

Przymus szczepień i nie tylko..

Nadszedł chyba najwyższy czas, żeby lekarze i położne uzupełniły swoją wiedzę dotyczącą szkodliwości szczepień (zwłaszcza noworodków) i to nie na ofircjalnych kursach sponsorowanych przez naszą "KOCHANĄ FARMACJĘ"... Zaciągnijcie informacji od jak dawna szczepi się dzieci i dlaczego nie jest to poparte żadnymi badaniami... Zastanówcie się dlaczego szczepi się niworodki witaminą K i to już w pierwszej dobie... może warto porozmawiać z doświadczonymi położnymi, kiedy należy odcinać pępowinę...
Może szpital w Białogardzie będzie pionierem we "Włączani myślenia", jak mawia Hubert Czerniak - też lekarz... Życzę im tego z całego serca...

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 11:54

Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Racja Ziembianinie! Najlepiej słuchać bzdur, które opowiada ten szarlatan Zięba. Nie masz pojęcia o czym mówisz - poczytałaś/poczytałeś coś na internecie i razem z resztą Tobie podobnych dewiatów opowiadasz niestworzone historie :) Widać należysz do grupy ludzi, która ewidentnie się nudzi w domu i przez jakieś prywatne kompleksy szuka światowych spisków, które w choćby najmniejszym stopniu ustprawiedliwią Twoją ułomność. W lwiej części antyszczepionkowcy to osoby, które same są zaszczepione (i O DZIWO żyją i mają się świetnie), a przy okazji przedstawicie zawodów typu TiR, geografia albo inne podobne, zupełnie nie związane z medycyną. Zresztą INŻYNIER Zięba, spec od powiększania piersi hipnozą (hah) jest świetnym przykładem. Nie macie elementarnej wiedzy na temat mechanizmów działania organizmu, a te dwa artykuły, które Wam podobni posklejali z bezwartościowych pod względem naukowym strzępków wiedzy nie czynią z Was żadnych ekspertów, a jedynie idiotów, którzy chcą koniecznie zabłysnąć i wykazać się swoją elokwencją z dziedziny o której nie mają pojęcia. Mam nadzieję, że prawo nigdy w kwesti szczepionek się nie zmieni, a Wy będziecie pod opieką kuratora prowadzić swoje niezaszczepione dzieci do szczepień. A przy okazji dowalą Wam takie kary finansowe, że zesracie się w dwunastu odcieniach.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 12:38

Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Jak człowiek, który nie ma wykształcenia medycznego może kwestionować kompetencje lekarzy i pielęgniarek???

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 12:40

Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Odezwał się człowiek, który dla systemu da się zaczipować i jeszcze z radości będzie szczerzył zęby. Żal...

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 15:34

Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Zdaje się, że wiedzy to Tobie brakuje, uzupełnij ją proszę, ale nie o wiedzę lekarzy polskich i podręczników, z których się uczą, bo te są " sto lat za ... " I jeszcze doszkol się z zakresu kultury osobistej.A tak przy okazji, jestem pielęgniarką.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 15:55

Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

"Uzupelnij ją proszę, ale nie o wiedzę lekarzy polskich i podręczników, z których się uczą, bo te są "sto lat za ..." nie no może spalmy wszystkie książki i zwolnijmy wszystkich lekarzy. Gratuluje autorskiego samozaorania pani "pielęgniarko". Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 16:17

Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Przeraża mnie arogancja tego zespołu szpitalnego. Proszę zacząć czytać, uczyć się zamiast wykazywać obronnej reakcji stadnej.
https://www.youtube.com/watch?v=XNYw9gHKEMo
To taki sam cwaniak jak wy. Myślicie że ludzi nie wiedzą że dostajecie kasę za szczepienia?!

Stracilibyście pieniądze nie szczepiąc dzieci i to was boli. Ludzie się wami brzydzą. Zamiast bronić zdrowia najmniejszych i najbezsilniejszych staliście się osobami zasługującymi na njwiększą pogardę. Panie doktorze Jerzy Jarski, jak Panu nie wstyd?! Na forach interntowyc mówi się, że jest Pan chamskim człowiekiem. to by pasowło do tego, co Pan zrobił.

Chętnie podyskutował bym z panem kryjącym się za określeniem anonim a piszącym już po raz któryś tutaj. A wiedzę medyczną, owszem mam. Cieszę się że nie mieszkam w Polsce a lekarze z ktorymi współpracuję nie tylko, że nie szczepią moich dzieci ale i tłumaczą innym rodzicom które ze szczepionek i kiedy mają sens. Bo niektóre owszem, mają, ale nie tak wcześnie. Na pewno nie dla wcześniaka Panie Jarski.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 16:19

Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Ja mam, mogę. jeśli lekarze są imbecylai, to trzea reagowć.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 17:09

Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

W Polsce szczepienia dzieci są obowiązkowe, co wynika bezpośrednio z przepisów prawa. Przesłanką do ich nałożenia jest art. 5 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Zgodnie z tym przepisem, osoby przebywające na terenie naszego kraju zobowiązane są, na zasadach określonych w ustawie, do poddawania się badaniom sanitarno-epidemiologicznym, hospitalizacji, przyjmowaniu leków, oddawania materiału biologicznego do badań oraz szczepieniom ochronnym.

1. Proszę nie kwestionować kompetencji personelu medycznego.
2. To co Pan/Pani nazywa obronną reakcją stadną jest tak naprawde merytoryczną wymianą argumentów, w której Pan/Pani przegrywa.
3. Tu nie chodzi o pieniądze jak Pan/Pani błędnie a o wykonywanie obowiązkowych szczepień o których stanowi prawo.
4. Poprzez szczepienie broni się zdrowia "najmniejszych i najbezsilniejszych". Bo gdyby tak nie było to nie walczylibyście o prawo wyboru a o całkowity zakaz szczepień.
5. Nie jestem dr Jarskim.
6. Szczepienia na wzw b i gruzlice zaraz po urodzeniu są rekomendowane przez WHO nie mówiąc już o prawie polskim.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 19:42

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Wypociny ludzi "sheeple". "Nie kwestionowac kompetencji personelu medycznego" - a niby dlaczego? Co to jakas nieomylna rasa ludzka? Malo jest przypadkow bledow medycznych? No, oczywiscie nie w Polsce, bo tutaj lekarz nawet wykonczy pacjenta, to nic mu nie bedzie tak dlugo, jak postepowal zgodnie z procedurami! Szczepionki sa obowiazkowe, ale nie przymusowe! A zgodnie z Powszechna Deklaracja w sprawie Bioetyki i Praw Czlowieka UNESCO "Interesy i dobro jednostki powinny byc stawiane ponad wylacznym interesem nauki i spoleczenstwa". Czyli nikt nie moze byc zmuszony do szczepienia, zeby chronic innych. Smieszne to jest, bo ci szczepieni szczepionkami aktywnymi, np. krztusiec czy MMR roznosza wirusy! Czyli to ci nieszczepieni sa narazeni a nie odwrotnie. Rekomendacje WHO? To prosze odniesc do tej rekomendacji tej organizacji w kwestii nie mycia noworodka!

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 21:02

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Proszę Pani/Pana nikt nie jest nieomylny, ale nie można generalizować. To jest rozbrajające kiedy ktoś rzuca oskarżenia na prawo i lewo nie mając dowodów. Zapewniam, że personel medyczny jest rozliczany z wpadek.
Oczywiście nikt nie zmusi do szczepienia, ale osoba ta musi się liczyc z konsekwencjami finansowymi.
Przez Pania/Pana musiałem przeczytać o tej deklaracji i nie widziałem tam żadnego zdania o szczepieniach. Deklaracja ta traktuje o pewnych wartościach ogólnych. Interpretowanie tego na swoj sposób jest błędem bo każdy może to interpretować jak chce i jak mu wygodniej. Gdyby Pani/Pan dokładnie czytała to znalazła by takie zdanie:

"Uznając, że niniejszą Deklarację należy interpretować w sposób zgodny z prawem krajowym
i międzynarodowym w myśl prawa dotyczącego praw człowieka"

Musi też Pani/Pan zdawać sobie sprawę z tego,iż dzieci nieszczepionie również stają się potencjalnym rezerwuarem wirusów i bakteri o takim stężeniu, które pokona każde zaszczepione nawet dziecko. Dlatego idea szczepień ma tylko i wyłącznie sens kiedy wszyscy się szczepią.

A w sprawie nie mycia noworodka sie z Panią zgadzam, no ale cóż zdarza się. Nie mieszkamy w idealnym świecie.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.18 21:21

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

A szczepionki aktywne są robione poprzez wielokrotne pasaże, które osłabiają patogen do takiego stopnia, że jego właściwości chorobotwórcze znikają lub są tak małe, że w przypadku zdrowego dziecka nie ma szans na rozwój choroby.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 04:48

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Drodzy Lekarze,
niestety muszę tutaj jeszcze raz powtórzyć. Brakuje Wam wiedzy a Polacy do tej pory dali sobie wcisnąć jedno z najbardziej restrykcyjnych praw dotyczących szczepionek na świecie.
Macie rację:
Takie jest prawo. Jednak jest to prawo do wymiany a ludzie mają jak najbardziej prawo do obywatelskiego nieposłuszeństwa inaczej nadal jeszcze tkwilibyśmy w komuniźmie.

Istnieje jednoznaczna korelacja między wprowadzaniem nowych szczepionek a wzrostem zachorowalności populacji.
To zbyt proste zrzucać wszystko na jedną osobę. Akurat w Polsce jest jeden człowiek o nazwisku Zięba wspominający nie tylko o szczepionkach ale i innych metodach leczenia których nie znacie ale na Zachodzie już tak nie jest.
Prof. Dr. Jorg Spitz, Dr. Nicolai Worm, Dr. Rajmund van Helden, Dr. Joachmim Mutter, Dr. Levi, Dr. Michael Rath, Prof. Seneff, Dr. Humphries aby tak tylko z brzegu sięgnąć. Tych nazwisk są dziesiątki. Czytaliście COKOLWIEK z ich prac? Oczywiście że nie. Najnowsze wydanie Harrisonsa (z pewnością stoi gdzieś zakurzone w kącie) nawet nie wspomina o działaniu witaminy K2. Sprawdźcie sobie. Tom pierwszy na samym początku. Jak skomentujecie fakt, że klient który sprzedaje wam towar jednocześnie sam mówi który towar jest dobry? Mam na myśli przemysł farmaceutyczny który jest właścicielem wszstkich wydawnict medycznych. Bez wyjątku wszystkich. Wy, lekarze, dopuściliście się do tego stając się ich marionetką. Wyłączyliście myślenie zasłaniając się prawem.

Pierdolicie banialuki o zdrowiu dziecka wstrzykując mu jednocześnie związki aluminium, formaldehyd i glutaminian sodu?! Pamiętacie jeszcze w ogóle z wykładów co robią receptory NMDA w mózgu? Pewnie nie. Robię sobie taką zabawę wśród młodych adeptów medycyny czy któryś pamięta. Jak na razie tylko jeden mi się trafił. Nie mówię o anestozjologach, ci czają o co chodzi. Tak więc piszę wam tutaj cymbały skończone: NMR imituje glutamat i przepala receptory NMDA.

Swego czasu ludzie jak Wy zaszczuli Dr. Semmelweisa który mówił wam o myciu rąk. Dawaliście pacjentom związki rtęci, arsenu, majtki z radem, polecaliście heroinę jako środek leczniczy. W latach 50 tych radziliście by palić aby uniknąc raka płuc, w 60 tych broniliście contarganu.

Jesteście rozpaczliwie nieskuteczni w leczeniu chorób przewlekłych. Ludzie to widzą. JAK mają Wam wierzyć? Owszem, to jest dramat. Dramat polegający na tym, że Wy, którzy poświęciliście swój intelekt, lata życia i ciężkiej pracy kierując się najczęściej szczytnymi pobudkami, uważacie że tylko mainstream ma rację. Proszę państwa, wszelkie zminay zaczynają się z boku. Proszę czytajcie, uczcie się, nie wierzcie jednemu źródłu z uczelni. Patrzcie kto płaci profesorowi który was uczy. Leczyłem żonę profesora medycyny. Niekonwencjonalnie jakbyście powiedzieli. Przeżyła. Jej mąż jest wykładowcą akademickim. Powiedział mi z goryczą że chciał robić habilitację z antyoksydantów. Rektor powiedział mu, że zniszczy to jego karierę: substancji naturalnych nie da się opatentować. A właśnie te substancje uratowały życie żony.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 05:56

Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Dewiancie otumaniony przez big farmę, obyś się posrał na rzadko we wszystkich odcieniach tęczy!

To tylko lekko zmieniony cytat - z Pana bądź Pani wypowiedzi świadczącej z pewnością o wykształceniu wyższym a nie o byciu np. woźnicą. Tak się składa że w krajach zachodnich najwyższy odsetek dzieci nieszczepionych jest wśród lekarzy.

Szach mat.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 05:57

Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Ponieważ czyta. To już nie te czasy co kiedyś. Ludzie się edukują, informują wzajemnie i co gorsza: czują się lepiej bez pomocy lekarzy lub co najgorsza wbrew temu co lekarze im mówią.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 06:04

Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

No niestety, są. Aby nie uogólniać: Mamy w Polsce fantastycznych lekarzy a wielu dziedzinach wiedza jest przeogromna. Skuteczna i trwała manipulacja według specjalistów udaje się tylko wtedy gdy manipuluje się maksymalnie około procenta informacji. I to się właśnie dzieje. W kilku obszarach medycyny. Wakcynologia należy do nich.
Przez takie sytuacje następuje dramat i zaufanie społeczne do lekarzy jest bardziej niż niskie. Dotyka to uczciwych ludzi.
Dlaczego dopóki nie przyszedł szarlatan od powiększania piersi nic, ale to nic nie wiedzieliście o działaniu witaminy D3 albo K2? Badania były od lat.

Myślicie że ludzie nie mają naprawdę zielonego pojęcia o tym jaką kasę szpitale dostają za stosowanie szczepionek? Forsę kochacie najbardziej a ludzie to dla was mięso po prostu.

Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 06:13

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

Drogi Panie,

argumentuje Pan rozsądnie i bez inwektyw. Bardzo mi się to podoba. Dlatego proszę serdecznie o krytyczne przeczytanie książek Prof.Dr.Med. Susanne Humphries "Dissolving Illusions: Disease, Vaccines and The Forgotten History" oraz Neil.Z. Miller: "Miller's Review of Critical Vaccine Studies: 400 Important Scientific Papers Summarized for Parents and Researchers"

W krajach zachodnich mamy dość wysoki procent dzieci nieszczepionych a epidemie się tam nie zdarzają. Polecam Panu również stronę internetową lekarzy niemieckich:
https://www.individuelle-impfentscheidung.de/

Pozdrowienia.Użytkownik: Gość

Gość, napisano: 2017.09.19 06:28

Re:Re:Re:Re:Re:Re:Przymus szczepień i nie tylko..

1. 2. Niestety nie pozostaje mi nic innego jak kwestionowanie Waszych kompetencji. Zbyt dużo jest literatury naukowej na którą można się powołąć zas takie fora nie są najlepszym miejscem do dyskusji. Czy zna Pan jakąkolwiek pracę krytyczną w stosunku do szczepionek? Podejrzewam że nie.

3. Racja. Faktem jest, że zasłaniacie się obowiązującym prawem które jest w Polsce katastrofalne. Możecie to robić. Moralnie stanowisko to jest nie do obrony.

4. Tak stanowi teoria która zaczyna się chwiać. Czy wie Pan że w 1943 roku niemieckie Oberkommando der Wehrmacht zrobiło badania na nosicielstwo tężca wśród żołnierzy? 10.000 osób. Połowa była nosicielami. Ale nikt nie chorował. Nikt. Dlatego ze szczepień zrezygnowano. Błędnie pisze Pan że walczymy o zakaz szczepienia. Nikt nie neguje powstawania mechanizmu odpornościowego. Chodzi o to kiedy szczepić, czym szczepić ale przede wszystkim o skład szczepionek.

5. Bohaterski Pan Łabądź?

6. WHO jest prawie w całości finansowane przez przemysł farmaceutyczny. Oczekuje Pan tam obiektywności? Francuzi mają takie przysłowie: Czyj chleb jem, tego pieśń śpiewam.
WZW B i gruźlicę powinno się szczepić po wykształceniu bariery krew mózg, inaczej wyrośnie nam słabe biologicznie pokolenie.

Polecamy


Inne szpitale w regionie
Brak szpitali w regionie
© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła