Zapamiętaj Zaloguj
Szpitale odsyłały desperata. Mężczyzna powiesił się
Szpitale odsyłały desperata. Mężczyzna powiesił się
Marcin Kapski Autor: Marcin Kapski
Opublikowano: 2013.06.16
  Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 23-letniego łodzianina. Mężczyzna po próbie samobójczej trafiał po kolei do trzech szpitali. Żaden z nich nie chciał udzielić mu pomocy. Mężczyzna po wyjściu z ostatniej placówki powiesił się w piwnicy swojego bloku – donosi "Rzeczpospolita".

Do zdarzenia doszło 14 czerwca. 23-latek zażył sporą ilość tabletek przeciwbólowych i podciął sobie żyły. Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala im. Barlickiego gdzie został opatrzony. Z Barlickiego skierowano mężczyznę na oddział toksykologii w Instytucie Medycyny Pracy. Tam przeszedł odtrucie. W końcu desperat został odesłany na konsultację psychiatryczną do szpitala przy ul. Aleksandrowskiej. Lekarz z tamtejszej izby przyjęć przeprowadził badanie, ale nie dopatrzył się podstaw do hospitalizacji. Wystawił kartę odmowy przyjęcia pacjenta do szpitala.

Dwie godziny później mężczyzna już nie żył. Sprawę wyjaśnia łódzka prokuratura – informuje "Rzeczpospolita".

– Badamy jej okoliczności oraz prawidłowość decyzji lekarzy psychiatrów z ul. Aleksandrowskiej – powiedział w rozmowie z dziennikiem Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. Kluczową kwestią jest to, czy odmowa przyjęcia pacjenta do szpitala psychiatrycznego była uzasadniona.

źr. onet.pl


Zobacz także:

Lekarze odmówili cesarki, dziecko zmarło. Śledztwo trwa.
Autor: Marcin Kapski
Marcin Kapski
Data artykułu: 2013.05.21
2013.05.21

Prokuratura w Zduńskiej Woli prowadzi postępowanie w sprawie śmierci noworodka. Dziecko zmarło podczas porodu, bo lekarze nie zgodzili się na...


Polecamy

© doSzpitala.pl 2007 - 2011
O Portalu Polityka Prywatności Wstepniak Nasza Misja Wskazówki Regulaminy Kontakt z Nami
Polecamy: Transformator ciepła